Liquid Handling

 

انواع سمپلر ثابت و متغیر ساخت کمپانی ایکا آلمان با بالاترین کیفیت ممکن و قابلیت اتوکلاو کامل و دارای روکش DLC که بالاترین مقاومت در مقابل خراش و ساییدگی را دارد و این قابلیت عمر طولانی پیستون و سیلندر داخلی را افزایش می دهدو در ذیل این صفحه مفصل توضیح داده شد.

کلیه سمپلر های ساخته شده دارای گواهی کالیبراسیون و گارانتی 18 ماهه و کمترین وزن ممکن (70 گرم)  و قابلیت اتصال به کلیه نوک سمپلر های موجود بازار ایران را دارد که با توجه به تولیدات داخلی نوک سمپلر و صرفه جویی مالی قابلیت بالایی است.و در مقایسه با سایر سمپلر های موجود در بازار ایران یسیار حایز اهمیت است.

 

 

ابزارآلات کار با مایعات

شامل انواع سمپلر، بورت (دیجیتال و اتوماتیک) و دیسپنسر، پوآر اتوماتیک

20011219_110007641_12

 

IKA PETTE vario 0.5-10 µl
به راحتی در دستان شما قرار می گیرد و عملکرد دقیق بی نظیری دارد: سمپلر های تک کانال IKA PETTE vario برای بسیاری از کاربردهای مختلف در آزمایشگاه مدرن استفاده می شود. کدگذاری رنگ، انتخاب سریع سمپلر مناسب را ساده می کند. نوک مخروطی مقاوم در برابر ضربه، مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش و مقاوم در برابر مواد شیمیایی، اندازه گیری قابل اعتماد را در دراز مدت تضمین می کند.

ارگونومی بهبود یافته در نتیجه دسته های قابل تعویض
سمپلر IKA شامل سه دسته قابل تعویض در اشکال و مواد مختلف در تحویل است. انتخاب دسته مناسب برای دست خاص شما به این معنی است که پیپت می تواند مطابق با نیازهای فردی شما تنظیم شود. این بهینه‌سازی ارگونومیک کار راحت و مچ‌پسند را امکان‌پذیر می‌کند و تضمین می‌کند که سمپلر در استفاده روزانه کاملاً در دست شما قرار می‌گیرد تا به راحتی نقاط کار را درک کنید. بنابراین نتایج دقیق و قابل تکرار تضمین شده است.

تنظیم راحت و سریع حجم سمپلر
حجم سمپلرینگ در دو مرحله (ریز و درشت) تنظیم می شود. قفل و باز کردن صدا نیز مانند تنظیم دقیق با یک دست با استفاده از دکمه چند منظوره انجام می شود.
حجم تنظیم شده را می توان در هر زمان با ارقام بزرگ از روی صفحه نمایش خواند، بدون مشکل و واضح

بیرون ریختن مستقیم نوک سمپلر
پس از فرآیند سمپلر، نوک سمپلر به سرعت و بدون جابجایی دست زمان بر به سادگی با فشار دادن دکمه مرکزی چند منظوره خارج می شود. طراحی گرد به این معنی است که جهش تک دستی برای کاربران راست دست و چپ دست یکسان عمل می کند.

محکم و صاف
پیستون و مخروط نوک از فولاد ضد زنگ با روکش DLC-coted lstinless steelساخته شده اند. DLC مخفف diamond like carbon و یک نوع کربن الماس مانند است که سطوح بالایی از مقاومت در برابر سایش و خوردگی را به همراه سختی خاص و شاخص های اصطکاک کم نشان می دهد. پوشش DLC به این معنی است که مخروط نوک بسیار حساس است و همچنین تضمین می کند که نوک پیپت ها همیشه در شرایط عالی قرار دارند و به طور ایمن و بدون نشتی قرار می گیرند. خواص ضد اصطکاک بسیار خوب DLC همچنین به این معنی است که سمپلرفقط در موارد نادری نیاز به روغن کاری مجدد دارد. مزیت پوشش برای کاربر در درجه اول نیروی ثابت و کم مورد نیاز هنگام جذب و تخلیه مایعی است که قرار است سمپلرشود.

سازگار با تعمیر و نگهداری، ایمن در فرآیند و تمیز کردن آسان
تمیز کردن و نگهداری منظم سمپلر عمر طولانی محصول را تضمین می کند. واحد ولوم با پیستون و آب بند را می توان تنها با چند حرکت دست به طور کامل تعویض کرد. مونتاژ به همان اندازه ساده با یک کلیک به صورت شنیداری تأیید می شود و بنابراین از نظر فرآیند ایمن است.

تنظیم ایمن و بدون نیاز به ابزار
اگر انحرافات را در چارچوب کالیبراسیون تشخیص دهید، سمپلربه طور کلی باید تنظیم شود. برای تنظیم IKA PETTE به ابزار نیازی نیست. بنابراین کاربر در زمان با ارزش در جستجوی ابزار مناسب صرفه جویی می کند. سمپلرمتعاقباً در برابر تنظیم ناخواسته ایمن می شود.

اکتساب، مستندسازی و نظارت ساده شده
اکتساب، مستندسازی و نظارت بر تجهیزات و فرآیندها در اکثر آزمایشگاه ها از اهمیت بالایی برخوردار است. شماره سریال IKA PETTE را می توان از یک کد QR روی بدنه، به راحتی و بدون خطای انتقال اسکن کرد. بنابراین شماره سریال و سمپلربه طور منحصر به فردی به هم مرتبط هستند.

قابلیت اتوکلاو در دمای 121 درجه سانتی گراد
IKA PETTE ایده آل برای استریل کردن گرما و فشار بالا است. به لطف ساختار ساده، سمپلررا می توان به صورت کامل و یا در حالت جدا شده تمیز و اتوکلاو کرد.

طیف وسیعی از نوک سمپلر
همه مدل های PETTE fix و vario با نوک پیپت های فیت جهانی اکثر سازندگان سازگار هستند. نوک سمپلر های که دارای کدهای رنگ استاندارد خاکستری، زرد و آبی هستند، همیشه روی سمپلر های ما قرار می‌گیرند و بر این اساس علامت‌گذاری شده‌اند. این بدان معنی است که طیف گسترده ای از نوک های سمپلربرای انتخاب وجود دارد و می توانید مطمئن باشید که فقط نوک های مناسب نصب می شوند.

انواع سمپلر ایکا مدل متغییر و ثابت با گواهی کالیبراسیون و دفترچه راهنما. سمپلر های ایکا براحتی توسط کاربر قابل کالیبره هستند. سمپلر های آیکا  قابلیت اتوکلاو شدن دارند زیرا قسمت پیستون و سیلندر داخلی از استیل با روکش بهترین مواد پوششی DLC ساخته شده است.که مقاومت بالایی در مقابل خراش و ساییدگی دارد , و دارای ضریب اصطکاک بسیار پایینی دارد.

پوشش DLC چیست؟


“DLC” مخفف کلمه “DIAMOND-LIKE CARBON” در انگلیسی است. DLC ماده ای است که از عناصر کربن تشکیل شده و از نظر طبیعت مشابه الماس ها و دارای ساختار اتمی گرافیتی است. فیلم کربنی شبیه به الماس (DLC) یک فیلم آمورف است که به دلیل سختی زیاد و مدول بالای انعطاف پذیری ، ضریب اصطکاک کم ، مقاومت در برابر سایش و خواص خوب تریبولوژیکی مناسب به عنوان یک پوشش مقاوم در برابر سایش مناسب است. توجه جامعه قبیله ای. در حال حاضر روشهای زیادی برای تهیه فیلمهای DLC وجود دارد. منابع کربن مورد استفاده در روشهای مختلف آماده سازی و انرژی یون رسیدن به سطح بستر متفاوت است. ساختار و خصوصیات فیلمهای DLC سپرده شده کاملاً متفاوت است ، و خصوصیات تریبولوژیکی نیز متفاوت هستند.

 

کاتالوگ سمپلر آیکا .1 

جدول مقایسه ایی سمپلرهای آیکا 2

 20011219_1

جنرا ل کاتالوگ Handeling liquid